Dziś jest twój szczęśliwy dzień: roku .Autoryzowany dystrybutor SOLSUM


   

Ekoos Solar Energy

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nowoczesne systemy pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych firma Ekoos nawiązała współpracę z wiodącymi producentami z branży energii solarnej. Doświadczenie i wiedza pozyskana od naszych strategicznych partnerów pozwala nam z powodzeniem wdrażać systemy pozyskujące energię ze słońca bazując na panelach fotowoltaicznych. Zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą, montażem i serwisem kompletnych systemów pozyskiwania energii ze słońca.


Jak działa ogniowo fotowoltaiczne? Najprościej rzecz ujmując jest to przetwarzanie promieniowania słonecznego na prąd elektryczny przy pomocy zjawiska fotowoltaicznego. Do produkcji ogniw używa się materiałów półprzewodnikowych, jest to głównie krzem. W obrębie ogniw dochodzi do konwersji promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dowolna liczba ogniw fotowoltaicznych połączonych przy pomocy ramy nośnej lub innej konstrukcji nazywamy modułem.  Moduły (zwane modułami solarnymi lub panelami fotowoltaicznymi) służą do zaopatrywania budynków, hal i wszelkiego typku budynków w energię elektryczną. Dodatkowo można je łączyć w potężne instalacje nazywane farmami słonecznymi.

Zestaw fotoogniw jest umieszczony pomiędzy warstwami folii PET i EVA oraz szybą ze szkła hartowanego. Całość jest hermetycznie laminowana i oprawiona sztywną, lekką ramą, zazwyczaj aluminiową, zapewniającą wytrzymałość mechaniczną modułów i ułatwiającą ich montaż. Ich konstrukcja musi zapewniać dobrą odporność na warunki atmosferyczne przez cały okres eksploatacji, który wynosi zazwyczaj min. 25 lat. Tego typu moduły fotowoltaiczne są z powodzeniem stosowane na całym świecie, zarówno na małą, jak i na bardzo dużą skalę (np. w elektrowniach słonecznych).Dlaczego warto inwestować w energię odnawialną pozyskiwaną ze słońca?? Ponieważ jest to „czysta energia”, w procesie produkcji nie powstają negatywne dla środowiska odpadki. Promieniowanie słoneczne jest olbrzymim źródłem nie wykorzystanej i darmowej mocy dostępnej dla każdego człowieka. W każdym rejonie świata w mniejszym lub w większym stopniu dociera ono do ziemi dając nam możliwość przetworzenia jej na energię elektryczną. Inwestycja w moduły fotowoltaiczne staje się bardzo kusząca ze względu na długi czas bezawaryjnej pracy. Gwarancja na sprawność paneli wynosi minimum 25 lat. Przy założeniu że nasza instalacja jest podłączona do sieci i nie ma potrzeby magazynowania energii poprzez drogie i stosunkowo mało żywotne akumulatory (5-7 lat) powstaje nam inwestycja praktycznie bezobsługowa pracująca na siebie minimum 25 lat. Warto nadmienić że, w Sejmie została złożona ustawa mająca na celu wymusić na dużych producentach energii konieczność odkupowania przez nich nadwyżek energii wyprodukowanej przez instalacje z odnawialnych źródeł energii. Po wejściu ustawy w życie czas potrzebny na zwrot poniesionych kosztów spadnie drastycznie nawet do 7 lat. Przykładowy moduł o mocy 1,5 kW jest w Polskich warunkach rocznie wyprodukować około 1300 kWh przy koszcie instalacji w granicach 10000 zł. Poniżej mapka nasłonecznienia w poszczególnych rejonach Polski.Warto wiedzieć, że instalacja solarna znacząco podnosi wartość nieruchomości. Pozwala także na oszczędności przy ciągłych wzrostach cen energii elektrycznej. Jest to szybki zwrot z inwestycji w technologie jutra. Systemy solarne znakomicie chronią przed wahaniami i podwyżkami cen. Dają także możliwość sprzedaży energii elektrycznej oraz uniezależnienia całkowitego lub częściowego od sieci publicznej (w zależności od zaprojektowanej i dobranej instalacji). Jest to również sposób na uzyskanie energii elektrycznej w trudno dostępnych miejscach i w nieograniczony sposób.

Kliknij aby pobrać broszurę informacyjną w wersji pdf: Ekoos Solar Energy
(1kB)
(1kB)
                Strona główna  |   O firmie  |   Usługi  |   Nawadnianie  |   Kontakt  |   Sklep  |   Dystrybucja  |   Serwis


Content

Ekoos Solar Energy

Systemy fotowoltaiczne, farmy solarne, pozyskiwanie energii

Zarabiaj dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii

Zamów już dziś ! 601 782 237


Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Content

Ekoos Serwis GARDENA

Autoryzowany serwis GARDENA

ul. Świerczewska 5, 71-066 Szczecin

Zadzwoń 601 953 578


Kliknij aby przejść do serwisu